Moje ulubione dzieło sztuki

Otacza nas wszędzie. Jest tak wszechobecna w naszym życiu, że już jej nie zauważamy. Sztuka. Wytwory pracy artysty – malarza, muzyka, poety, pisarza, reżysera, aktora, architekta, projektanta, grafika komputerowego spotykamy w domu, szkole, pracy, na osiedlu, w garażu, w sklepie, muzeum , galerii (nie Zielonej). Nosimy  je na sobie, czytamy je, słuchamy, oglądamy, śpiewamy. Dostarczają nam wzruszeń, bawią, uczą, wychowują, pomagają żyć i pracować, dodają siły do walki. Piszę oczywiście o tych działaniach artystycznych które ukazują piękno i dobro. Zdążyliście już chyba zauważyć sami, że możemy także wskazać na działania artystyczne, które promują brzydotę, perwersje i samowolę. Te nas nie interesują.

 

Jaką książkę czytałeś/ąś ostatnio? Masz wiersz do którego wracasz? Podoba Ci się linia włoskich samochodów? Wzruszyłeś/aś  się kiedyś oglądając  film? Kto jest twoim ulubionym piosenkarzem? Masz swój ulubiony obraz?  Które zabytki architektury Polski pamiętasz z wakacji? Jak Ci się podoba osiedle na którym mieszkasz? 

 

Wszyscy jesteśmy odbiorcami sztuki. Niektórzy wśród Was będą kiedyś  twórcami  sztuki i kultury.  Myślę, że zgodzicie się ze mną w kwestii szczególnej roli sztuki w naszym życiu. Mam nadzieję, że będziecie dostrzegać jej różnorodne przejawy i sięgać po wartościowe na własny użytek.

 

Zadanie

„Moje ulubione dzieło sztuki.” Opisz dzieło sztuki (utwór muzyczny, piosenka, film, obraz, sztuka teatralna, teksty literackie – proza, poezja, aktor – gra aktorska), które jest dla Ciebie ważne. Uzasadnij swój wybór. Opisz wpływ wybranego dzieła na Twoje odczucia, postawy, oceny, zachowania. 

 

 

Moim ulubionym dziełem sztuki jest książka (biografia) Andrzeja Iwana, pod tytułem "Spalony". Przeczytałem tę książkę już 2 razy i przeczytam jeszcze kilka, ponieważ ta książka do mnie tafia. Podoba mi się w niej, to w jaki sposób autor opisuje swoje przeżycia. Autor nie boi się pisać o sprawach ważnych i trudnych. W pewien sposób nas ostrzega ...

Opisuje o tym jak nałogi (alkoholizm czy hazard) zniszczyły jego karierę, rodzinę, życie. Streszczając swoje życie pobudza nas do myślenia. Jako jeden z niewielu, porusza problem korupcji w polskiej piłce. Nie ma problemu z pisaniem tego co i jak było naprawdę, często nie pozostawiając suchej nitki na sobie czy innych osobach. Ta książka naprawdę jest warta polecenia i przeczytania. Jest ona przede wszystkim przestrogą, przed konsekwencjami nałogu, nadmiaru pieniędzy czy sławy.

 

Antek

 

Moją ulubioną formą sztuki jest Muzyka. A konkretnie Rap. Rap to rodzaj ekspresji wokalnej. Rapowanie polega na rytmicznym i specyficznym wypowiadaniu słów i ich rymowaniu. Jest to element kultury Hip - Hopowej. Rap często mylony jest z wyrażeniem Hip-Hop. Trzeba pamiętać że Hip-Hop to kultura, a Rap to muzyka.

Raperzy opisują często problemy codziennego życia. Wielu Raperów zaczęło tworzyć po przejściach. Mieli trudne dzieciństwo lub zboczyli na złą drogę w życiu, popadali w uzależnienia. Muzyka, w tym przypadku Rap wyciągnął ich z tego. Raperzy opisują w swoich tekstach problemy ludzi, których dotknęły nieszczęścia, ludzi którzy nie mają na chleb, bądź są w trudnej sytuacji rodzinnej. Jeszcze w innym przypadku ludzi chorych, bądź ludzi którzy są karani a nie zrobili nic W swoich tekstach Raperzy opisują często Miasta w których się urodzili lub wychowali.

Patryk

 

Moje ulubione dzieło to książka pt. ,,Ostatnie Życzenie". Książkę tą stworzył Andrzej Sapkowski. Lubię tę książkę, wywarła na mnie dobre wrażenie. Fabuła w niej opisana jest interesująca i wciągająca. Ciekawią mnie losy dorosłego Wiedźmina opisywanego w tej książce. Występujące zwroty akcji są intrygujące. Większość dialogów prowadzonych przez bohaterów jest ciekawa. Opisywane w nim działania różnych osób nie są sztywne, ale ciekawe. Książka ta wciągnęła mnie w swoją fabułę. Czytam ją z zapałem i z chęcią do niej wracam.

Patryk

 

Moim ulubionym dziełem sztuki jest album Lany Del Rey "Born to Die - The Paradise Edition".
Składa się on z dwóch dysków, z których pierwszy - "Born to Die" - ma tematykę depresyjną i opowiada o miłości 14-latki do 40-letniego mężczyzny. Płyta zawiera utwory głównie wolne, a piosenki 12-15 są szczególnie przytłaczające.
Drugi krążek z tej komplikacji - o nazwie "Paradise" - jest lekką odskocznią od klimatu płyty "Born to Die". Dominuje w niej egzotyczność. Lana Del Rey chciała, by ten album był nieco weselszy. Choć zawierający tylko 8 piosenek, wprowadza on do tytułowego "raju". Jeden z utworów - "Bel Air" - opowiada o miłości Artystki do tej dzielnicy Los Angeles, zaś "Yayo" mówi o kokainie i dzieciństwie Elizabeth (Elizabeth Woolridge "Lizzy" Grant to prawdziwe imiona i nazwisko Lany Del Rey), w którym dominował alkohol.
Oba krążki są w całości napisane przez Artystkę, co zwiększa wartość tego dzieła sztuki.
CO TWÓRCZOŚĆ LANY DEL REY ZNACZY DLA CIEBIE?
Twórczość Lany Del Rey diametralnie zmieniła moje życie. Wcześniej uważałem ją za nudną wokalistkę, która raczej nic do zaoferowania nie ma, a to za sprawą singla "Video Games". Jej trzeci singiel - "Blue Jeans" - zainteresował mnie jej osobą i przesłuchałem płytę "Born to Die". Tak mi się spodobała, że do dnia dzisiejszego codziennie jej słucham. Ten album zmienił mój charakter muzyczny i zacząłem słuchać muzyki alternatywnej.
Oprócz jej tajemniczej twórczości interesująca jest osoba samej Lany Del Rey. W dzieciństwie była uzależniona od alkoholu. "Piłam codziennie" - mówi dzisiaj. W wieku 14 lat została wysłana do internatu oddalonego od 384 km od domu, a po powrocie - już jako dorosła Elizabeth Grant - zaczęła nagrywać muzykę.
Majątek jej ojca - milionera pozwolił jej nagrać setki nieoficjalnych piosenek, których znaczna część do dzisiaj nie wyciekła do internetu. W 2010 roku na iTunes pojawił się jej album "Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant", ale został stamtąd usunięty z powodu małego zainteresowania, by w styczniu 2012 wydać album "Born to Die" już jako niezależna debiutantka.

Jan

 

Moim ulubionym dziełem sztuki jest piosenka Sabaton pt. Uprising.

Piosenka ta opowiada o losach Polaków podczas II Wojny Światowej. Utwór ten ma dla mnie jako Polaka duże znaczenie duchowe. Większość ludzi uważa, że piosenki tego typu wyznają wiarę w Szatana lecz mylą się. Przykładem tego jest Sabaton którego piosenki mają głęboki przekaz. Słuchając tej piosenki czuję się dumny z bycia Polakiem. Miło wiedzieć, że ktoś tam daleko zna taki kraj jak Polska. Takie piosenki motywują mnie do bardziej patriotycznych poglądów. Uważam, że właśnie takie piosenki powinny być promowane zamiast Justina Biebera.

Paweł

 

Moim ulubionym dziełem sztuki jest piosenka Romantyczka Vixena.

Ta piosenka opisuje losy dziewczyny która jest samotna i spotyka chłopaka który ją wykorzystuje. Ta piosenka budzi wiele emocji, jest delikatna i pełna uczuć. Ta piosenka bardzo podoba mi się ponieważ ma bardzo mądry przekaz może uświadomić wielu dziewczynom żeby nie były naiwne. I nie od razu ufały napotkanym chłopcom. Piosenka ta jest bardzo fajna do słuchania w samotne wieczory. Gdy ją pierwszy raz usłyszałam nie mogłam przestać jej słuchać. Od tamtej pory słucham jej jak jest mi smutno i gdy mam zły humor.

Moim zdaniem muzyka jest najlepsza formą sztuki ponieważ opisuje różne sytuacje życiowe jak i uczucia takie jak miłość, smutek i radość i wiele innych. Piosenek możemy posłuchać wtedy kiedy tylko mamy ochotę a z innymi dziełami sztuki jest już trudniej bo np. gdy pracujemy lub wykonujemy inne czynności nie możemy przeczytać książki albo obejrzeć film.

Polecam wszystkim przesłuchać piosenkę ”Romantyczka” ponieważ jest świetną piosenką

Kinga

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )