Giuseppe Arcimboldo – siła wyobraźni i pracy

Dawno, dawno temu w XVI w okresie który nazywamy manieryzmem (po renesansie przed barokiem) żył pewien malarz  pan Arcimboldo z Mediolanu w Italii. Malarz znany był z tego, że widzi w zwykłych przedmiotach to czego nie dostrzegali inni. Misa z warzywami czy pyzaty pan? Sterta ryb czy rybak? Pieczone prosię czy pasibrzuch?

 

 

Pewnie twórcy „Piratów z Karaibów” pilnie pracowali na zajęciach artystycznych gdy byli w gimnazjum i pomysł postaci piratów pożyczyli od pana Arcimboldo. Zawody, pory roku stawały się pretekstem do malarskich nieoczekiwanych i zaskakujących poszukiwań. Jaka przyjemność jest w oglądaniu jego obrazów.

 

 

Dziś też robi się podobne rzeczy. Myślę o fotomontażu. Photoshop, Corel, Gimp, komputer dają ogromne możliwości każdemu. Nie trzeba być już artystą żeby tworzyć niesamowite wizje. Stąd też jeszcze większy szacunek dla prac pana Giuseppe, bo to czyste malarstwo, wyobraźnia i do perfekcji doprowadzone techniki pracy malarza.

 

Zadanie.

Obejrzyj dokładnie prace pana Arcimbolda. Przeanalizuj jedną, która podoba Ci się najbardziej. Pomyśl w jaki sposób artysta osiągnął zamierzony efekt. Pomyśl nad swoją postacią którą chciałbyś/chciałabyś stworzyć korzystając z doświadczeń naszego malarza. Przynieś materiały plastyczne, kredki, papier rysunkowy. Będziemy tworzyć niesamowite postacie które mieszkają w Twojej wyobraźni.

 

A TUTAJ znajdują się WASZE PRACE!!!

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )